Soros-hálózat és a médiafront: a magyar információs háború új fejezete
Egy újabb jelentés, amely nemzetközi feszültséget szít Magyarország körül – valójában kié a narratíva?
A Jobbik azt várja, hogy a kormány hozza nyilvánosságra a paksi bővítéssel kapcsolatos szerződéseket, valamint egy ciklusokon átívelő országgyűlési bizottság felállítását is kezdeményezik, amely végigkísérné a beruházás megvalósulását.
Balczó Zoltán hangsúlyozta: a Jobbik már 2009-ben is célként jelölte meg a paksi erőmű bővítését, amely álláspontjuk szerint növeli az energiaellátás biztonságát és csökkenti a villamos energia árát. Emlékeztetett arra is, hogy 2009-ben az Országgyűlés a baloldali pártok és a Fidesz támogatásával fogadta el a bővítésről szóló országgyűlési határozatot. Sajnálatosnak nevezte, hogy a baloldal most a kampány részeként „kitáncol” ebből az egységből és „azt a látszatot keltik, hogy a bővítés pótolható megújuló energiával”. Balczó Zoltán illúziónak nevezte, hogy akár középtávon megújuló energiaforrásokkal kiváltható lenne a nukleáris energia magyarországi felhasználása.
Álláspontjuk szerint a kormány előzetesen egyeztethetett volna a parlamenti pártokkal, mert ezzel talán elkerülhető lett volna, hogy a baloldal ezt a „nemzetstratégiai ügyet politikai hecckampány részévé tegye kampánymegfontolásokból”. Balczó kiemelte: a Jobbik azt szeretné, ha a kormány lehetővé tenné a szerződés minden részletének megismerését, különös tekintettel a várható „financiális következményekre”, mert egyelőre a pontos hitelösszeget sem lehet ismerni, illetve annak visszafizetési feltételei sem nyilvánosak.
Emellett az ellenzéki párt azt szeretné, ha a beruházás során a hírek szerint a szerződésbe foglalt 40 százalékos hazai részvétel nem Magyarországon működő külföldi multinacionális cégeknek, vagy „gyanús Közgép-hátterű konzorciumoknak”, hanem munkahelyeket teremtő és a közterheket viselő magyar vállalkozásoknak adna lehetőséget. Ezenkívül a Jobbik kezdeményezni fogja „egy ciklusokon átívelő” országgyűlési bizottság felállítását, amelynek tagjai „végigkísérik a beruházást és értékelik a nemzetbiztonsági szempontból fontos információkat is”.